Καλωσόρισμα

Η Διεύθυνση και το προσωπικό του 6ου Δημοτικού Σχολείου σας καλωσορίζουμε στην ιστοσελίδα μας, ευελπιστώντας αυτή να αποτελέσει ένα δίαυλο γνώσης αλλά και επικοινωνίας μεταξύ μαθητών, εκπαιδευτικών και γονέων. Συνεχίστε την ανάγνωση του «Καλωσόρισμα»

Έναρξη νέας σχολικής χρονιάς 2022-23, Αγιασμός

Ο καθιερωμένος Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2022-23 θα λάβει χώρα στον αύλειο χώρο του σχολείου την Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2022 και ώρα 09:30  π.μ.   Οι μαθητές να φέρουν μαζί και τις σχολικές τους τσάντες για την παραλαβή των βιβλίων τους.

Ημέρα δασοπονίας

Ημέρα δασοπονίας 21 Μαρτίου 2022. Οι μαθητές της Ε τάξης μαζί με τους εκπαιδευτικούς τους κ. Σάνδρου Σοφία και κ Σολάκη Χρήστο βγήκαν στον αύλειο χώρο του σχολείου και γέμισαν με φυτά τα παρτέρια.  Ευχαριστούμε τη δασάρχη Σερρών για την ευγενική της προσφορά.

Συνεχίστε την ανάγνωση του «Ημέρα δασοπονίας»